Text

Capital City Strider’s

                  Youth Track and Field

Capital City Striders

                  Youth Track and Field

 

AAU Results 2017


2017 Cross Country - 11/1/2017                        

                             WV District Qualifier                            

                                   11/1/2017                                  

                                    Results                                   


Girls 2000 Meter Run CC 7 - 8 year old

================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

Results - Women

  1 Fletcher, Maysen             Capital City                    9:01.89 


Girls 3k Run CC 9 - 10 year old

================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Adkins, Shannon              Capital City                   13:45.74 


Girls 3k Run CC 11 -12 year old

===================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Custer, Gabbie               Capital City                   13:23.36   1

  2 Fletcher, Karsen             Capital City                   13:29.45   2

  3 Premo, Nevaeh                Unattached                     13:49.16   1

  4 Mick, Kailee                 Unattached                     13:50.28   2

  5 Mollohan, Emma               Wyoming Athl                   15:21.49   1

  6 Barnes, Julia                Unattached                     15:32.07   1


Girls 4k Run CC 13 -14 year old

===================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Custer, Abrie                Capital City                   15:39.49   1

  2 Fisher, Tori                 Capital City                   15:46.15   1

  3 Parks, Victoria              West Virgini                   17:22.05   2

  4 Barnes, Madelaine            Unattached                     18:02.48   2

  5 Quick, Lauren                West Virgini                   19:32.28   1

  6 Londeree, Abigail            West Virgini                   19:59.80   1


Girls 5k Run CC 15 - 18 year old

===================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Collett, Olivia              Unattached                     19:25.20   1

  2 Stephens, Aubrey             Capital City                   22:06.23   1

  3 Blankenship, Clara           Capital City                   22:59.20   1

  4 Jack, McKenzie               West Virgini                   24:00.25   1

  5 Burgoyne, Destiny            Unattached                     24:28.50   2

  6 Krings, Lena                 Unattached                     26:25.00   2

  7 Mcmillion, Ashley            West Virgini                   29:42.13   1

  8 Acord, Latasha               Wyoming Athl                   32:12.37   2


Boys 2000 Meter Run CC 7 - 8 year old

================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

Results - Men

  1 Passmore, Edward             Capital City                    9:30.31 

  2 Passmore, Lucas              Capital City                    9:33.45 

  3 Gbedje, Noah                 Capital City                    9:41.97 

  4 Kellner, James               Capital City                    9:46.68 

  5 Barnes, Benjamin             Unattached                     12:25.35 


Boys 3k Run CC 9 - 10 year old

================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Coulter, Harris              Unattached                     12:41.23 

  2 Green, Matthew               Unattached                     14:30.63 

  3 Adkins, Collin               Capital City                   15:17.42 

  4 Ayers, Chase                 Wyoming Athl                   17:30.76 

  5 Mullins, Hadrian             Capital City                   20:01.17 


Boys 3k Run CC 11 -12 year old

================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 West, Jacob                  Unattached                     12:37.27 


Boys 4k Run CC 13 -14 year old

===================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Crews, Malachi               West Virgini                   13:39.11   2

  2 Austin, Dayton               West Virgini                   13:46.01   2

  3 Siders, Jeremy               Capital City                   14:01.14   2

  4 Simmons, Colin               Capital City                   14:21.54   1

  5 Pepper, Chase                Capital City                   14:26.98   1

  6 Croyle, Andrew               Unattached                     14:33.71   1

  7 Bazzle, Ryan                 Capital City                   14:54.59   2

  8 Mcclanahan, Russell          Capital City                   14:58.04   2

  9 Melvin, Charles              Capital City                   17:17.74   1

10 Blackburn, Kody              Wyoming Athl                   17:29.67   1

11 Lett, Trenton                Capital City                   17:49.74   1

12 Cline, Delwood               Wyoming Athl                   18:33.24   1


Boys 5k Run CC 15 - 18 year old

================================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Tuckwiller, Brandon          West Virgini                   20:36.05 

  2 Bracken, Coulter             Unattached                     21:09.56 

  3 Sexton, Justin               Unattached                     22:10.78 

  4 Roark, William               West Virgini                   22:36.48 

  5 Deskins, Andrew              West Virgini                   24:51.59 





All Rights Reserved

Copyright © 2012-2018

All artwork and graphics presented are

Property of Capital City Striders